DFLU1400-7
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
DFLU1400-7
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Ir - Reverse Current : 5 uA
Package / Case : POWERDI-123
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Max Surge Current : 30 A
Vf - Forward Voltage : 1.25 V
Packaging : Reel
Vr - Reverse Voltage : 400 V
Configuration : Single
Series : DFLU1400
Recovery Time : 25 ns
Type : Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 1 A
Manufacturer : Diodes Incorporated
Description : Rectifiers RECTIFIER SUPERFAST PWRDI 1.0A 400V